Ana Menü
E-Bülten
Anket
Zamanınızı Planlı Kullanabildiğinizi Düşünüyor musunuz?

Sayacİstatistikler Yükleniyor ..!

Editörden Merhabalar

Editörden Merhabalar

 

 21. yüzyılda yaşayan insanlar olarak bizler, bugün zaman kavramını yeniden ele almak zorundayız. Nedeni ise, bugün ki,  şehirlerimiz artık  o eski şehirler gibi değil, şehirlerimiz aşırı kalabalıklaşmış, trafikte seyreden araç sayısı artmış, maaş,vergi,fatura kuyrukları artmış problemler ve şartlar değişmiş durumdadır. Oysa buna karşın  teknoloji alabildiğine gelişmiş,  bilgi toplumunu yaşadığımız bir dönemde, iletişimin,alışverişlerin artık internetle yapıldığı bir dünyada insanlar hala zaman sıkıntısı çekiyorlarsa bunun bir nedeni olmalı.

 

İnsanların teknolojinin bu kadar hızla ilerlediği, bilgi çağını yaşadığı bir dönemde zamanlarını mükemmel kullanmaları ve mutlu,coşkulu, neşeli bir hayat yaşamaları gerekirdi. Oysa bugün insanlar düne göre daha çok zaman sıkıntısı çekmekte, zaman yetmezliğinden şikayet etmekte ve stres altında yaşamaktadırlar.

 

Şartların değişmesi ile kendini yenileyemeyen devletler,toplumlar,şirketler,insanlar stres altında yaşamak, gerilemek, iflas etmek durumundadırlar. Bugün bunu pratik hayatta herkes gözlemlemektedir. Bugün zamanı düzgün kullanmanın önemi ve gerekliliği düne göre daha bir önem kazanmıştır. Gelecekte de daha da öncelik sırasına oturacaktır.

 

Bu çalışmamızda size ansiklopedik bilgiden ziyade zamanın bugünkü çağda pratik olarak nasıl anlaşılması ve kullanılması gerektiğini örneklerle anlatmaya çalıştık.

 

Bu konuda başarılı olmak istiyorsanız önce istemek sonra düşünmek ve sonra da eyleme geçmek zorunda olduğunuzu unutmamanız gerekir. Ayrıca yeni bir alışkanlığı kendinize prensip edinerek başarıya ulaşmanın zaman,çaba ve sabır işi olduğunu sürekli hatırda tutarak hareket etmek zorunda olduğunuzu unutmamalısınız. Bunun yanında her gün defalarca şu soruyu kendinize sormayı da unutmamalısınız.” Şu an zamanımı en iyi nasıl değerlendirebilirim?” 

 

 Celal Çelik

 

 

 

 

                                                                                                                     

 


Üye Girişi
Foto Galeri
Hayatı ve Zamanı Planlama Teknikleri Semineri Yazarak Düşünmek Başarıda Zaman Planlaması Ayrıntılı Plan:Bir Yıl Boyunca Her Ay Bir Kitap Okumalıyım Yemek Çizelgesi Zaman Ayır Neyi Dinliyorsunuz?
Ziyaretçi Defteri
YukariCik